” Kupiłam te roślinki w zeszłym roku. Rozrosły się i są piękne, ale nie mam pojęcia co to jest i jak się nazywa…”

Często spotykamy się z takimi sytuacjami podczas odwiedzin u Klientów. Chętnie podejmujemy się zadania, bo rośliny to w końcu to, na czym znamy się najlepiej! Proponujemy zatem Państwu inwentaryzację roślin zarówno tych już nasadzonych, jak i tych, które dopiero pojawią się na Państwa ogrodzie.

Czym jest inwentaryzacja?

To swoisty katalog roślin które posiadają Państwo na posesji (a także tych, które po uzgodnieniu dopiero się tam znajdą). Oprócz wykazu roślin wraz ze zdjęciami w inwentaryzacji zawarte są wszelkie niezbędne informacje dla poszczególnych gatunków oraz sposób ich pielęgnacji i ochrony przed chorobami i szkodnikami. Będzie to jedyna i niepowtarzalna encyklopedia ogrodu – Państwa ogrodu.

Oprócz klasyfikacji i katalogowania roślin staramy się wykorzystać je jak najefektywniej i jak najefektowniej. Naszym zadaniem jest tym samym nie tylko stworzenie dla Państwa poradnika ogrodniczego, ale też przearanżowanie ogrodu i rosnących tam roślin w taki sposób, by na nowo zaskoczyły swoich właścicieli. Dlatego do inwentaryzacji załączamy również techniczny plan ze wskazaniem przesadzenia roślin, które obecnie znajdują się na niewłaściwych stanowiskach, aby w pełni wyodrębnić ich piękno. Jako miłośnicy przyrody jesteśmy wrogami totalnych rewolucji ogrodowych i usuwanie roślin staramy się ograniczyć do minimum. Efekt? Ogród jak nowy, bez dużych wydatków!