Targi Gardenia 2015

wpis w: Aktualności, Różności | 0

W czwartek 27.02 mieliśmy okazję uczestniczyć w targach ogrodniczych Gardenia. Wystartowaliśmy w pawilonie nr 15 seminariami „Miejska sztuka ogrodowa”. Wyjątkowo zainteresował nas wykład gatunkach rodzimych w zieleni miast amerykańskich dra Aniśko i prof. Czekalskiego, dotyczący współczesnych tendencji projektowania z wykorzystaniem lokalnie występujących gatunków roślin. Ciekawy okazał się również wykład dr Jacka Borowskiego o zielonych ścianach i pnączach, jak również ten o odmianach drzew i krzewów do nasadzeń publicznych dra Kolasińskiego. Seminaria podsumowujemy jako bardzo owocne i niezwykle inspirujące.

Kolejnym etapem wędrówki po targach było szukanie nowych rozwiązań zarówno projektowych i technicznych, jak i wykonawczych. Po obejściu kilkunastu stanowisk szkółek, materiałów budowlanych, a także licznych detali ogrodowych mieliśmy głowy (i ręce) pełne pomysłów. Wyjątkowo zaciekawiły nas stoiska przygotowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Twórców Ogrodów. Naszym faworytem okazało się być stoisko nr 6 „Nowoczesny Perystyl” – tego typu projekty są nam bliskie ze względu na maksimum zieleni na minimalnej powierzchni, a także ciekawe wykorzystanie i łączenie materiałów budowlanych z roślinnością. Oprócz tego naszą uwagę przyciągnęły stoiska florystyczne, jak również te z roślinnością… sztuczną. Mimo oczywistej przewagi roślin żywych nad sztucznymi, przy tak potężnej feerii barw ciężko było stamtąd wyjść. Całe szczęście, że niedługo wiosna. 🙂

Wszystkie pomysły, wszystkie ciekawostki, na pewno zastosujemy w praktyce. Kto wie, może i na Państwa ogrodzie….? 🙂

Póki co, zapraszamy na Gardenię wszystkich naszych czytelników, entuzjastów ogrodnictwa a przede wszystkim tych, którzy szukają inspiracji do zbudowania lub udekorowania swojego ogrodu. Zapraszamy już w tym roku do przejrzenia wszystkich stoisk, szczególnie tych z roślinnością i ofertą szkółek, szczególnie naszej ulubionej, czyli państwa Byczkowskich z przemiłą –jak zawsze- obsługą…;)

Kto wie, może już w przyszłym roku i nas Państwo nas tam odwiedzą…. 😉

A poniżej krótka fotorelacja: