Kolejny sukces BELTANE

wpis w: Aktualności | 0

Nasz pomysł na estetyczną i leczniczą przestrzeń wokół szpitala doceniony!

Zawsze staramy się pamiętać, że zieleń którą tworzymy jest przede wszystkim dla ludzi. Stąd pojawił się pomysł aby tym, którzy znajdują się w środowisku które niekoniecznie kojarzy się dobrze – szpitalu – przebywanie na jego terenie ułatwić i uprzyjemnić.

Projekt naszej architekt krajobrazu – koncepcja zagospodarowania terenów przy Szpitalu Miejskim im. Józefa Strusia w Poznaniu – otrzymał wyróżnienie w konkursie Towarzystwa Urbanistów Polskich w konkursie „Moja Wielkopolska” na pracę wnoszącą nowe i ciekawe wartości urbanistyczne i estetyczne w obrębie naszego regionu. Nie musimy mówić jak bardzo cieszy nas informacja że godziny myślenia, kreślenia i wytężonej pracy nad poprawą otoczenia szpitala zostały docenione 🙂

Główną ideą projektu była reorganizacja komunikacji na terenie przyszpitalnym – jej uproszczenie i zwiększenie przejrzystości zarówno dla pacjentów jak i odwiedzających. Oprócz tego założyliśmy znaczącą poprawę estetyki terenów wokół szpitala, mając na względzie iż kontakt z zielenią – czy to wzrokowy czy też bezpośredni – ma potężny wpływ na proces rekonwalescencji chorych.
Projekt łączył w sobie założenia nie tylko techniczne czy estetyczne, brał również pod uwagę aspekt ekonomiczny – stosowanie w szpitalach ogrodów leczniczych i hortiterapii daje duże możliwości zredukowania wydatków na proces leczenia, dając efekt w postaci szybszego zdrowienia czy też mniejszej konieczności stosowania środków przeciwbólowych.

Wyróżnienie zostało wręczone naszej architekt krajobrazu podczas IX DNIA URBANISTY na targach BUDMA 2016.